- Finner du noe av interesse ? -














En database med slekt, bilder, historier etc. med tilknytning til Hemne-distriktet

Emigranter fra Aure som reiste fra Kristiansund 1882-1925

År Dato Førenamn Etternamn Født Stand Yrke Herad Reisemål Linje
1882 apr. 17 John Johannessen Sundsby 1856 U Arbeider Aure Minne Statel.
1882 apr. 20 Ole Olsen Otnæs 1860 U Arbeider Aure Minnesota Statel.
1882 mai. 04 Johannes Torstensen Stokke 1849 G Snedker Aure Wiscon. Nationl.
1882 mai. 17 John Olsen Aure 1861 U Arbeider Aure New York Inmanl.
1882 mai. 17 Ole I. Fjerli 1851 U Arbeider Aure Wiscon. Nationl.
1882 mai. 17 Haldo Pedersen Garberg 1852 G Arbeider Aure Minne Inmanl.
1882 mai. 25 Paul Dromnæs 1855 U Arbeider Aure Minnesota Amerikl.
1882 jul. 06 Marie Johnsdatter Todal 1857 U Pigen Aure Minne Dominol.
1882 okt. 04 Jakob Jacobsen Fjærli 1846 G Arbeider Aure Wisconsin Cunardl.
1882 okt. 04 Maren Fjærli* 1842 G Konen Aure Wisconsin Cunardl.
1882 okt. 04 Andreas Jakobsen Fjærli 1871 U Barn Aure Wisconsin Cunardl.
1883 mar. 21 Marcus Johnsen 1861 U Arbeider Aure Minnesota Amerikanl.
1883 mai. 02 Johan Knudsen Aanæs 1865 U Arbeider Aure Minesota Statel.
1883 mai. 02 Hans Erlingsen Lysfært 1863 U Arbeider Aure Minesota Statel.
1883 mai. 02 Anna Pedersen Lysfært 1833   Enke Aure Minesota Statelinjen
1883 mai. 16 John Johansen Fugelaas 1853 U Arbeider Aure Michigan Statel.
1883 mai. 16 Anders Andersen Rodal 1857 U Arbeider Aure Michigan Statel.
1883 jun. 13 Anna Iversen Mæhle 1863 U   Aure Minne Cunardl.
1883 okt. 04 Ingebrigt Pedersen 1855 Ug Arbeider Aure Michigan Gunardl.
1884 mai. 15 Johannes Larsen Berg 1855 Ug Arbeider Aure Minnesota Statelinjen
1884 mai. 15 Anders Berg 1853 Ug Arbeider Aure Minnesota Statelinjen
1884 mai. 15 Lars E. Ormseth 1863 Ug Arbeider Aure Minnesota Statelinjen
1884 mai. 15 Johan O. Bergfald 1863 Ug Arbeider Aure Iowa Statelinjen
1884 mai. 15 Ingebrigt Aure 1860 Ug Arbeider Aure Iowa Statelinjen
1884 mai. 15 Marit A. Skaugseth 1852 G Kone Aure Minnesota Statelinjen
1884 mai. 15 Johannes J. Holmen 1835 G Arbeider Aure Dakota Statelinjen
1884 mai. 15 Randi Holmen 1844 G Konen Aure Dakota Statelinjen
1884 mai. 15 Lars Holmen 1877   Barn Aure Dakota Statelinjen
1884 mai. 15 Johanna Holmen 1883   Barn Aure Dakota Statelinjen
1884 mai. 29 Peder S. Olmo 1864 Ug Arbeider Aure Dakota Inmanl.
1884 mai. 29 Lars K. Saltrønæs 1854 Ug Arbeider Aure Michigan Allanl.
1884 mai. 29 Sivert Knudsen Todal 1850 G Arbeider Aure Minnesota Allanl.
1884 mai. 29 Peder A. Husby 1854 Ug Sømand Aure Dakota Inmanl.
1884 jun. 26 Lars O. Otnæs 1865 Ug Arbeider Aure Minnesota Statel.
1884 jun. 26 Jonas O. Otnæs 1862 Ug Arbeider Aure Minnesota State Linjen
1884 sep. 18 Marit O. Tellesbø 1857 Ug Pige Aure Michigan Allanll.
1884 okt. 16 Marie Iversdatter Botten 1862 ugift Tjenestepige Aure Minesota Cunard Linie
1885 sep. 09 Marie Amundsdatter 1857 G Kone Aure Wisconsin Cunardlinjen
1885 sep. 09 Peder Eriksen 1877 U Barn Aure Wisconsin Cunardlinjen
1885 sep. 09 Marie Eriksdatter 1883 U Barn Aure Wisconsin Cunardlinjen
1885 sep. 09 Johanna Eriksdatter 1885 U Barn Aure Wisconsin Cunardlinjen
1886 apr. 21 Marit Eriksen Todahl 1865 U Pige Aure Fergus Falls,Mi Amerikanlinjen
1886 mai. 06 John I. Mæhle 1860 U Arbeider Aure New York Cunardlinjen
1886 mai. 06 Ingebor Sacariasen 1864 U Pige Aure New York Cunardlinjen
1886 mai. 06 Ole Olsen Todal 1869 U Arbeider Aure Minnesota Allanlinjen
1886 mai. 06 Amund Olsen Rodal 1860 U Arbeidsmand Aure Michigan Allanlinjen
1886 jul. 01 Nils Andersen Græseth 1816 E Enkemand Aure Dakota Allanlinjen
1887 mar. 08 Christoffer J. Enge 1869 U Arb. Aure Dakota Allanlinjen
1887 mai. 04 Edvard Rodahl 1867 U Arbeider Aure Michigan Allanlinjen
1887 mai. 18 Ole Eriksen Vik 1866 U   Aure Minnesota Allanlinjen
1887 jul. 05 Iver Olsen Holmen 1867 U Arbeider Aure New York Guionlinjen
1888 mar. 08 Halvor Larsen Rodahl 1862 U Arbeider Aure Michigan Stjernelinjen
1888 mar. 08 Ole Halvorsen Sæter 1866 U Arbeider Aure Michigan Stjernelinjen
1888 mar. 08 Robert Olsen Otnæs 1868 U Arbeidsm. Aure Minnesota Stjernelinjen
1888 mar. 08 Knud Jakobsen Valsø 1863 U Arbeider Aure Minnesota Stjernelinjen
1888 mar. 08 Anton Kristian Olsen Hendseth 1862 U Arbeider Aure Michigan Stjernelinjen
1888 mar. 08 John N. Engdahl 1867 U Arbeider Aure Michigan Dominionlinjen
1888 mar. 08 Marit Fugelaas 1860 G Kone Aure Michigan Hvide Stjernelinjen
1888 mar. 08 Anna Fugelaas 1883 ? Barn Aure Michigan Hvide Stjernelinjen
1888 mar. 08 Jahanna Rodahl 1863 U Pige Aure Michigan Dominionlinjen
1888 mar. 08 Aane Iversen Vaag 1863 U Smed Aure Michigan Ankerlinjen
1888 mar. 08 Ole Thoresen Gravvold 1856 G Arbeider Aure Michigan Hvide Stjernelinjen
1888 mar. 20 Markus Larsen Sundsby 1856 U Sømand Aure Chicago Ill. Amerikanlinjen
1888 mar. 20 Martinus Kristensen Vaagos 1869 U Arbeider Aure Michigan Dominionlinjen
1888 mar. 22 Marit Gjestad 1864 ?   Aure Michigan Cunardlinjen
1888 mar. 22 Ole N. Ormseth 1853 G Arbeider Aure New York Cunardlinjen
1888 mar. 22 Ane Ormseth 1858 G Kone Aure New York Cunardlinjen
1888 mar. 22 Gjertine Ormseth 1883 U Barn Aure New York Cunardlinjen
1888 apr. 05 Johan Olsen Todal 1868 U Arbeider Aure Michigan Hvide Stjernelinjen
1888 apr. 05 Lars Olsen Rodahl 1870 U Arbeider Aure Michigan Hvide Stjernelinjen
1888 apr. 05 Arnt T. Hestnæs 1863 U Arbeider Aure Wisconsin Cunardlinjen
1888 apr. 05 Lars Hjeldnæs 1827 G Jordbruger Aure Dakota Cunardlinjen
1888 apr. 05 Svend L. Engli 1846 G Jordbruger Aure Minnesota Cunardlinjen
1888 apr. 05 Christian Larsen Botten 1867 U Arbeider Aure Dakota Allanlinjen
1888 apr. 27 Pauline Jakobsen Todal 1866 U Tjenestepige Aure Michigan Amerikanlinjen
1888 apr. 27 Aane Hansen Engdahl 1868 U Arbeider Aure Michigan Amerikanlinjen
1888 apr. 27 Arnt T. Todal 1861 U Arbeider Aure Michigan Amerikanlinjen
1888 apr. 30 Jens Flor 1865 U Maler Aure New York Cunardlinjen
1888 mai. 03 Thomas I. Henseth 1861 U Maler Aure Michigan Dominionlinjen
1888 mai. 03 Lars Hjelden 1867 U Arbeider Aure Iowa Amerikanlinjen
1888 mai. 03 Peder Iversen Hauan 1866 U Arbeider Aure Iowa Amerikanlinjen
1888 mai. 03 Ole Olsen Barlaup 1866 U Arbeider Aure Iowa Amerikanlinjen
1888 mai. 08 Broder E. Ormseth 1868 U Arbeider Aure New York Cunardlinjen
1888 mai. 08 Peder I. Greseth 1868 U Arbeider Aure Minnesota Cunardlinjen
1888 mai. 10 Johannes H. Strømsvik 1862 U Snedker Aure Minnesota Hvide Stjernelinjen
1888 mai. 31 Anders P. Fjærli 1856 G Skomager Aure Michigan Guionlinjen
1888 mai. 31 Ole O. Scheistrøen 1866 U Snedker Aure Washington Terr Dominionlinjen
1888 jun. 14 Peder A. Baarseth 1854 U Arbeider Aure New York Cunardlinjen
1888 aug. 23 Johannes Klaksvig 1873 U Dreng Aure New York Cunardlinjen
1888 sep. 06 Elenora Kr. Fjærli 1862 G Kone Aure New York Cunardlinjen
1888 sep. 06 Peter A. Fjærli 1884 U Barn Aure New York Cunardlinjen
1889 feb. 28 Lars Toresen Tjærli 1868 ? Arbeider Aure Dakota Allanlinjen
1889 feb. 28 Gjertrud Gjeldnæs 1823 G Kone Aure Dakota Allanlinjen
1889 feb. 28 Ole Larsen Bætten 1863 U Arbeider Aure Dakota Allanlinjen
1889 feb. 28 John P. Simundseth 1833 G Arbeider Aure Dakota Allanlinjen
1889 mar. 20 Ellen Larsen Sundsby 1867 U Tjenestepige Aure Minnesota Hvide Stjernelinjen
1889 mai. 02 Karen Lie 1854 G Kone Aure New York Cunardlinjen
1889 mai. 02 Ingebrigt Lie 1875 U Dreng Aure New York Cunardlinjen
1889 mai. 02 Lars Lie 1878 U Dreng Aure New York Cunardlinjen
1889 mai. 02 Nils Lie 1885 U Dreng Aure New York Cunardlinjen
1889 mai. 15 Albert Larsen Løkvig 1869 U Arbeider Aure Minnesota Inmanlinjen
1889 mai. 15 Marit Olsen 1866 U Pige Aure New York Inmanlinjen
1889 mai. 16 Jonas Johannessen 1868 U Arbeider Aure Michigan Amerikanlinjen
1889 aug. 21 Anne Engdahl 1855 G Kone Aure Washington Terr Cunardlinjen
1890 apr. 17 Lars Olsen Torseth 1871 U Arbeider Aure Iowa Inmanlinjen
1890 apr. 17 Carl Olsen Barløb 1859 U Arbeider Aure Iowa Inmanlinjen
1890 apr. 17 Mathias Svendsen Veaa 1863 U Arbeider Aure New York Inmanlinjen
1890 apr. 17 Lucas Andersen Rodahl 1870 U Arbeider Aure Michigan Hvide Stjernelinjen
1890 mai. 14 Johan Antonsen Veiholmen 1868 U Arbeider Aure Minnesota Dominionlinjen
1890 mai. 29 Ane Sandnæs 1859 U Pige Aure Washington Guionlinjen Raanes
1890 mai. 29 Ole Olsen Fjerlie 1871 U Arbeider Aure Washington Guionlinjen Raanes
1890 mai. 29 Markus Halvorsen Rindal 1869 U Arbeider Aure New York Inmanlinjen
1891 mai. 28 Bastian Rasmussen Engen 1867 U Arbeider Aure New York Inmanlinjen
1891 mai. 28 Peder P. Sætherbø 1876 U Arbeider Aure New York Inmanlinjen
1891 jul. 09 Christoffer Espseth 1856 G Husmand Aure Quebec Allanlinjen
1891 aug. 13 Johan Edvart Rodahl 1871 U Arbeider Aure Minnesota Inmann
1891 aug. 26 Oline Semundset 1843 G Kone Aure Dakota Dominionlinjen
1891 aug. 26 Johanne Semundset 1881 U Barn Aure Dakota Dominionlinjen
1891 sep. 09 Ole Andersen Lesund 1874 U Arbeider Aure Wisconsin Cunardlinjen
1892 mar. 31 Ole Sivertsen Enge 1868 U Arbeider Aure Minnesota Allanlinjen
1892 mar. 31 Ole I. Hestnæs 1869 U Arbeider Aure Wisconsin Cunardlinjen
1892 mar. 31 Ole J. Valsø 1860 U Arbeider Aure Wisconsin Cunardlinjen
1892 mai. 04 Ole Arntsen Sandvig 1873 U Arbeider Aure New York Guionlinjen
1892 mai. 04 John Ulvsnæs 1854 U Tømmermand Aure Dakota Guionlinjen
1892 mai. 04 Thore Andersen Skibnæs 1871 U Arbeider Aure Dakota Guionlinjen
1892 mai. 05 Ole Tjøstolfsen 1868 U Arbeider Aure Minnesota Amerikanlinjen
1892 mai. 12 Anne Eriksen 1868 U Tjenestepige Aure Quebec Dominonlinjen
1892 mai. 19 Andras Tjøstolfsen Ålmo 1870 U Arbeider Aure Quebec Allanlinjen
1892 mai. 26 Oline Henden 1860 U Tjenestepige Aure Minnesota Ankerlinjen
1892 jun. 09 Arnt Ingebrigtsen Vik 1856 G Jordbruger Aure New York Cunardlinjen
1892 jun. 15 Nils Olsen Fjærli 1867 U Arbeider Aure Quebec Allanlinjen
1892 jun. 15 August Augustinussen Todal 1862 U Arbeider Aure Washington Guionlinjen
1892 jul. 28 Emil Andrassen Opøien 1872 U Arbeider Aure New York Hvide Stjerne Linjen
1892 aug. 18 Johannes Trondsen Henset 1871 U Arbeider Aure Dakota Allanlinjen
1892 aug. 18 Peder E. Botten 1872 U Arbeider Aure Washington Inmanlinjen
1892 aug. 24 Elen Sundby 1868 U Tjenestepige Aure Boston Cunardlinjen
1893 mar. 15 Anders Jørgensen Skogseth 1869 U Arbeider Aure Manitoba Hvide Stjerne Linjen
1893 mar. 22 Peder Pedersen Gjæstad 1875 U Arbeider Aure Michigan Allanlinjen
1893 mar. 22 Kristian Winther 1857 U Arbeider Aure Michigan Hvide Stjerne Linjen
1893 mar. 22 Kristian Kristoffersen Hendset 1871 U Arbeider Aure Dakota Inmanlinjen
1893 mar. 29 Severine Johnsen 1866 G Kone Aure Quebec Allanlinjen
1893 mar. 29 Anton Johnsen 1883 U Barn Aure Quebec Allanlinjen
1893 apr. 05 Iver Nilsen Valsø 1866 U Arbeider Aure Minnesota Allanlinjen
1893 apr. 05 John Larsen Botten 1858 G Arbeider Aure Dakota Dominionlinjen
1893 apr. 05 Elisabet Hjelnæs 1854 G Kone Aure Dakota Dominionlinjen
1893 apr. 05 Johannes Brødset 1876 U Arbeider Aure Dakota Dominionlinjen
1893 apr. 05 Hanna Hjelnæs 1882 U Barn Aure Dakota Dominionlinjen
1893 apr. 05 Hans Hjelnæs 1888 U Barn Aure Dakota Dominionlinjen
1893 apr. 05 Johannes Hjelnæs 1891 U Barn Aure Dakota Dominionlinjen
1893 apr. 05 Gunhild Hjelnæs 1892 U Barn Aure Dakota Dominionlinjen
1893 apr. 05 Anders Hansen 1858 U Arbeider Aure Dakota Dominionlinjen
1893 apr. 19 Linus Augustiniussen Wingsternæs 1872 U Arbeider Aure Montreal Dominionlinjen
1893 apr. 19 Gunhild Todahl 1871 U Pige Aure Montreal Dominionlinjen
1893 apr. 19 Lars Olsen Krognæs 1869 U Arbeider Aure New York Hvide Stjerne Linjen
1893 apr. 26 Ole Johannesen Hestnæs 1870 U Arbeider Aure Minnesota Allanlinjen
1893 apr. 26 Stener Halvorsen Fjærli 1869 U Arbeider Aure Washington Inmanlinjen
1893 apr. 26 Anders Halvorsen Fjærli 1872 U Arbeider Aure Washington Inmanlinjen
1893 apr. 26 Ole G. Sæther 1875 U Arbeider Aure Dakota Inmanlinjen
1893 mai. 17 Anne Aalmo 1869 U Tjenestepige Aure Minnesota Allanlinjen
1893 jun. 08 Jonas K. Lesund 1866 U Arbeider Aure Michigan Guionlinjen
1893 jun. 15 Gjertrud Otnæs 1869 G Kone Aure Minnesota Hvide Stjerne Linjen
1893 jun. 15 Elen Otnæs 1890 U Barn Aure Minnesota Hvide Stjerne Linjen
1893 jun. 15 Ole Otnæs 1824 U Arbeider Aure Minnesota Hvide Stjerne Linjen
1893 jun. 15 Kristian Otnæs 1824 U Arbeider Aure Minnesota Hvide Stjerne Linjen
1893 jun. 15 Johannes Olsen Valsø 1876 U Arbeider Aure Minnesota Hvide Stjerne Linjen
1893 jun. 15 Ole Olsen Valsø 1872 U Arbeider Aure Minnesota Hvide Stjerne Linjen
1893 jun. 15 Anna Gundersdtr. 1874 U Tjenestepige Aure Dakota Hvide Stjerne Linjen
1893 jul. 07 John Hansen Gjersvold 1865 G Arbeider Aure Dakota Cunardlinjen
1893 jul. 07 Marit Johnsdtr. 1865 G Kone Aure Dakota Cunardlinjen
1893 jul. 07 Johannes Johnsen 1889 U Barn Aure Dakota Cunardlinjen
1893 jul. 07 Asbjørg Johnsdtr. 1891 U Barn Aure Dakota Cunardlinjen
1893 jul. 07 Ane Marie Johnsdtr. 1892 U Barn Aure Dakota Cunardlinjen
1893 jul. 20 Johan Olsen Todal 1968 U Arbeider Aure Michigan Allanlinjen
1893 jul. 20 Elen Otternæs 1869 U Tjenestepige Aure Minnesota Allanlinjen
1893 jul. 20 Johannes Østigaard 1868 U Arbeider Aure Dakota Allanlinjen
1893 jul. 26 Peder O. Rodal 1862 U Arbeider Aure Michigan Allanlinjen
1893 okt. 25 Randi Knudsdtr. Remundset 1867 U Tjenestepige Aure Minnesota Cunardlinjen
1893 nov. 29 Berit Olsen Husby 1862 U Tjenestepige Aure Minnesota Dominionlinjen
1893 nov. 29 Arne Andersen 1889 U Barn Aure Minnesota Dominionlinjen
1894 mai. 02 Sigrid Rodal 1868 U Tjenestepige Aure Michigan Cunardlinjen
1894 mai. 02 Ole Rodal 1891 U Barn Aure Michigan Cunardlinjen
1894 mai. 02 Persvinda Svinvik 1868 U Tjenestepige Aure Michigan Cunardlinjen
1894 mai. 02 Marie Enes 1887 U Barn Aure Michigan Cunardlinjen
1894 mai. 02 Marit Todal 1864 G Kone Aure Montreal Dominionlinjen
1894 mai. 02 Augustin Todal 1884 U Barn Aure Montreal Dominionlinjen
1894 mai. 02 Olaf Todal 1885 U Barn Aure Montreal Dominionlinjen
1894 mai. 09 Karen Olsen 1868 U Tjenestepige Aure Portland Hvide Stjerne Linjen
1895 jul. 04 Kristianna Christiansen 1878 U Tjenestepige Aure Michigan Hvide Stjerne Linjen
1895 sep. 25 Jørgen J. Skibnæs 1865 U Sømand Aure Minnesota Hvide Stjerne Linjen
1895 nov. 13 Elisabet Svendvik 1869 U Tjenestepige Aure Michigan Hvide Stjerne Linjen
1896 mar. 18 Knut Thoresen Hestnæs 1874 U Arbeider Aure Wisconsin Cunardlinjen
1896 apr. 29 Albert Endresen Dromnæs 1873 U Arbeider Aure Montreal Beaverlinjen
1896 jun. 18 Oline Sætternæs 1861 U Tjenestepige Aure Minnesota Cunardlinjen
1897 mar. 17 Hans Pedersen Lesund 1870 U Arbeider Aure Minnesota Cunardlinjen
1897 mai. 19 Ellen Lesund 1867 U Tjenestepige Aure Minesota Cunardlinjen
1897 mai. 19 Johan Lesund 1895 U   Aure Minesota Cunardlinjen
1897 jun. 10 Karen Vaagos 1872 U Arb.pige Aure Minesota Allanlinjen
1898 apr. 27 Iver Olsen Lesund 1870 U Skrædder Aure Minnesota Cunardlinjen
1898 mai. 03 Edvard N. Rodahl 1878 U Arb. Aure Michigan Hv.Stj.Linjen
1898 mai. 11 Karen A. Skogseth 1865 G Kone Aure New York Hv.Stj.Linjen
1898 mai. 11 Linus Skogseth 1890 U Barn Aure New York Hv.Stj.Linjen
1898 mai. 11 Arne Skogseth 1892 U Barn Aure New York Hv.Stj.Linjen
1898 mai. 25 Iver Johannesen Hendset 1880 U Arbeider Aure Dakota Hv.Stj.Linjen
1898 jun. 02 Nicolai Johannesen Løkvig 1852 G Arb. Aure Dakota Amerikalinjen
1898 jul. 20 Ragnhild Ellingsen 1851 G Kone Aure Wisconsin Allanlinjen
1898 jul. 20 Anna Ellingsen 1875 U Tj.pige Aure Wisconsin Allanlinjen
1898 jul. 20 Harald Ellingsen 1887 U Barn Aure Wisconsin Allanlinjen
1898 jul. 20 Hilda Ellingsen 1889 U Barn Aure Wisconsin Allanlinjen
1898 jul. 20 Johanna Ellingsen 1891 U Barn Aure Wisconsin Allanlinjen
1898 jul. 20 Antonette Ellingsen 1894 U Barn Aure Wisconsin Allanlinjen
1899 mar. 22 Iver Iversen Vaag 1878 U Arb. Aure Minnesota Hv.Stj.Linjen
1899 apr. 19 Peter August Johannesen Mæle 1877 G Arb. Aure Minnesota Allanlinjen
1899 mai. 02 Jakob N. Engdahl 1879 U Arb. Aure New York Cunardlinjen
1899 jun. 08 Oline Abrahamsdatter Botten 1879 U Tjenestepige Aure Minnesota Cunardlinjen
1899 jun. 08 Kristiane Halvorsen 1867 G Kone Aure Minnesota Cunardlinjen
1899 jun. 08 Marie O. Bolme 1879 U Tjenestepige Aure Minnesota Cunardlinjen
1899 jun. 08 Guri Folden 1839 U   Aure Washington Cunardlinjen
1899 jun. 08 Anna Folden 1869 U Tjenestepige Aure Washington Cunardlinjen
1899 jun. 08 Marit Skjærseth 1872 G Kone Aure Iowa Cunardlinjen
1899 jun. 08 Johannes Skjærseth 1888 U Barn Aure Iowa Cunardlinjen
1899 jun. 08 Gunder Skjærseth 1888 U Barn Aure Iowa Cunardlinjen
1899 jun. 08 Laura Skjærseth 1897 U Barn Aure Iowa Cunardlinjen
1899 jul. 26 Thomas T. Aalmo 1878 U Arb. Aure Wisconsin Dominionlinjen
1899 jul. 26 Beret Aalmo 1849 U   Aure Wisconsin Dominionlinjen
1900 mar. 28 Erik Eriksen Aalmo 1880 U Arb. Aure New York Hv.Stj.Linjen
1900 apr. 04 Ole Halvorsen Fjærli 1883 U Arb. Aure Washington Allanlinjen
1900 apr. 25 Markus P. Otnæs 1876 U Arb. Aure Washington Cunardlinjen
1900 mai. 09 John O. Husby 1872 U Arb. Aure Minnesota Dominionlinjen
1900 mai. 09 Kristian Olsen Sæter 1882 U Arb. Aure Dakota Amerikanlinjen
1900 mai. 16 Kristen O. Huseby 1860 G Arb. Aure Minnesota Hv.Stj.Linjen
1900 mai. 16 Marit K. Huseby 1872 G Arb. Aure Minnesota Hv.Stj.Linjen
1900 mai. 16 Marie Aalmo 1881 U Tjenestepike Aure Wisconsin Dominionlinjen
1900 jun. 14 Kristoffer Abrahamsen Botten 1871 U Arbei Aure Minnesota Amerikanlinjen
1900 jun. 14 Ole J. Krognæs 1824 G   Aure Wisconsin Amerikanlinjen
1900 jun. 14 Marit Krognæs 1826 G Kone Aure Wisconsin Amerikanlinjen
1900 okt. 24 Johanne A. Lien 1865 G Kone Aure Minnesota Cunnardlinjen
1900 okt. 24 Jakobine Lien 1896 U Barn Aure Minnesota Cunnardlinjen
1900 okt. 24 Jenny Lien 1889 U Barn Aure Minnesota Cunnardlinjen
1900 okt. 24 Gjertrud Lien 1898 U Barn Aure Minnesota Cunnardlinjen
1901 feb. 20 Lars Storvik 1875 U Arbei Aure Washington Amerikanlinjen
1901 feb. 20 Simon Gudvangen 1877 U Arbei Aure Washington Amerikanlinjen
1901 mar. 27 Nicolai Nilsen Rodal 1872 U Arbeid Aure Michigan Hv.Stj.Linjen
1901 apr. 02 Bernhard Hovliksen Sundsby 1882 U Arbeid Aure Minnesota Hv.Stj.Linjen
1901 apr. 02 Halvor Olsen Hansen 1879 U Arbeid Aure Washington Curnardlinjen
1901 apr. 02 Edvard Iversen Hestnæs 1879 U Arbeid Aure Washington Curnardlinjen
1901 apr. 17 Ole Eriksen Maridal 1869 U Arbeid Aure New York Hv.Stj.Linjen
1901 apr. 17 Johannes Isaksen Rotø 1877 U Arbeid Aure Manitoba Curnardlinjen
1901 apr. 24 Kristian Olsen Tevig 1878 U Arbeid Aure Dakota Allanlinjen
1901 mai. 01 Hoflik Andersen Engdal 1882 U Arbeid Aure Washington Curnardlinjen
1901 mai. 15 Martha Semundseth 1880 U Tjenestepige Aure Minnesota Hv.Stj.Linjen
1901 mai. 15 Erik Johnsen Wullum 1877 U Arbeid Aure Minnesota Hv.Stj.Linjen
1901 mai. 15 Elias Hovliksen Thevik 1881 U Arbeid Aure Minnesota Hv.Stj.Linjen
1901 mai. 22 Knud Olsen Tevig 1871 G Arbeid Aure Minnesota Allanlinjen
1901 mai. 22 Knud Olsen Tevig 1871 G Arbeid Aure Minnesota Allanlinjen
1901 mai. 22 Marie O. Tevig 1895 U Barn Aure Minnesota Allanlinjen
1901 mai. 22 John K. Tevig 1900 U Barn Aure Minnesota Allanlinjen
1901 mai. 22 Rebekka Tosetnæs 1880 U Tjenestepige Aure Minnesota Allanlinjen
1901 mai. 22 Ellen J. Bjørring 1880 U Tjenestepige Aure Minnesota Allanlinjen
1901 mai. 29 Kristian Johnsen Gaasvik 1883 U Arbeid Aure Minnesota Hv.Stj.Linjen
1901 aug. 21 Augusta Larson 1881 G Pige Aure Chicago Hv.Stj.Linjen
1901 sep. 18 Beret J. Sandvig 1876 U Syerske Aure Minnesota Allanlinjen
1901 okt. 09 Martinus I. Fjærlie 1874 U Arbeider Aure Washington Hv.Stj.Linjen
1901 okt. 23 Marie K. Vaagos 1873 U Pige Aure New York Hv.Stj.Linjen
1902 jan. 21 Nils Johannesen Sannæs 1880 U Arbeider Aure Wisconsin Cunardlinjen
1902 feb. 26 Elias Kristoffersen Semundset 1873 U Arbeider Aure Washington Cunardlinjen
1902 feb. 26 Kristian Kristoffersen Semundset 1873 U Arbeider Aure Washington Cunardlinjen
1902 feb. 26 Lenus Todal 1873 U Arbeider Aure Washington Cunardlinjen
1902 mar. 05 Kristi Gjestad 1884 U Tjenestepige Aure Wisconsin Allanlinjen
1902 mar. 05 Kristian A. Bratset 1882 U Arbeider Aure Wisconsin Allanlinjen
1902 mar. 12 Ingeborg Johnsen 1877 U Tjenestepige Aure Minnesota Cunardlinjen
1902 mar. 12 Marit Hokstad 1884 U Tjenestepige Aure Minnesota Cunardlinjen
1902 apr. 23 John Mikkelsen Botten 1885 U Arbeider Aure Washington Allanlinjen
1902 apr. 30 Peder O. Blækken 1883 U Arbeider Aure Montana Hv.Stj.Linjen
1902 mai. 21 Peder Amundsen Rodal 1881 U Arbei Aure Michigan Cunardlinjen
1902 jun. 04 Ole Johnsen Husfest 1868 U Arbeider Aure Dakota Cunardlinjen
1902 jun. 04 Fredrik Andreasen Tevik 1879 U Arbeider Aure Dakota Cunardlinjen
1902 nov. 12 Anne A. Skogseth 1878 G Tjenestepike Aure Washington Allanlinjen
1902 nov. 30 Haakon Nilsen Skaret 1876 U Allanlinjen Aure Nordmøre Allanlinjen
1903 mar. 18 Sivert Sylvester Olsen Husby 1880 U Arbeide Aure Minnesota Cunardlinjen
1903 mar. 18 Iver Kr. Husby 1880 U Arbeide Aure Minnesota Cunardlinjen
1903 mar. 18 Martinus Danielsen Vingsternæs 1872 U Arbeide Aure Michigan Cunardlinjen
1903 mar. 18 Torstein Nilsen Vingsternæs 1882 U Arbeide Aure Michigan Cunardlinjen
1903 mar. 18 Halvor Nilsen Finset 1883 G Arbeide Aure New York Hv.Stj.Linjen
1903 mar. 25 Jonas Hovliksen Thevik 1880 G Arbeide Aure Minnesota Allanlinjen
1903 mar. 25 Anna Thevik 1879 G Arbeide Aure Minnesota Allanlinjen
1903 mar. 25 Hilmar Thevik 1902 U Barn Aure Minnesota Allanlinjen
1903 mar. 31 Sivert Eriksen 1883 U Arbei Aure Michigan Hv.stj.Linjen
1903 apr. 08 Ole Hansen 1881 U Arbei Aure Washington Hv.Stj.Linjen
1903 apr. 08 Bernhard Martinusen Hofseth 1884 G Arbei Aure Washington Hv.Stj.Linjen
1903 apr. 08 Harald Torbergsen Engdal 1882 G Arbei Aure Washington Hv.Stj.Linjen
1903 apr. 29 Nikoline Bergfald 1875 G Tjenestepike Aure Michigan  
1903 apr. 29 Lina Henden 1864 U Tjenestepike Aure Michigan  
1903 mai. 06 Albert Larsen Hønsvig 1881 U Arbeider Aure Dakota  
1903 sep. 16 Marie Larsdotter Baarseth 1876 U Tjenestepige Aure Minnesota  
1903 sep. 16 Bendikke Storvik 1872 U   Aure Washington  
1903 sep. 16 Anna Storvik 1878 U   Aure Washington  
1903 sep. 16 Beret Storvik 1895 U Barn Aure Washington  
1903 sep. 16 Arthur Storvik 1900 U Barn Aure Washington  
1904 feb. 24 Peder O. Aure 1882 U Fiskeri Aure Minnesota  
1904 feb. 24 Ingeborg Aure 1883 U Fiskeri Aure Minnesota  
1904 mar. 23 Guri Mæhle 1883 U Gaardsarbeid Aure Washington  
1904 apr. 26 Karen Eriksen Aalmo 1886 U Tjenestepige Aure Michigan  
1904 mai. 18 Ole Isaksen Sæter 1885 U Sagbrugarb. Aure Minnesota  
1904 jun. 01 John Larsen Engdahl 1883 U Fiskeri Aure Washington  
1905 apr. 19 Isak Andersen Engdal 1885 U Gaardarbeider Aure Washingston  
1905 apr. 19 Jakob Larsen Melbø 1884 U Gaardarbeider Aure Washingston  
1905 apr. 26 Thore Arnesen Lindaas 1884 U Gaardsarbeider Aure Washington  
1905 apr. 26 Harald Knudsen Thevik 1880 U Sjømand Aure Minnesota  
1905 mai. 03 Johannes Hansen Ramsvik 1884 U Gaardarbeide Aure N.Dakota  
1905 mai. 03 Ole Olsen Helle 1887 U Gaardarbeide Aure Chicago  
1905 mai. 03 Johannes Olaf O. Jøsø 1886 U Fisker Aure Michigan  
1905 mai. 10 Jakob Johannesen Otnes 1887 U Gaardarbeide Aure Idaho  
1905 mai. 17 Martin Larsen Sæternes 1885 U Gaardsarbeide Aure Wisconsin  
1905 jun. 08 Lars Knudsen Eide 1883 U Dunkefabrikkarb Aure Minnesota  
1905 aug. 09 Mali Fjærli 1855 G Hustru Aure Dakota  
1905 aug. 09 Halvor Fjærli 1888 U Barn,gaardsarb. Aure Dakota  
1905 aug. 09 Gurine Fjærli 1884 U Barn,tjen.pige Aure Dakota  
1905 aug. 09 Gustav Fjærli 1901 U Barn Aure Dakota  
1906 mai. 23 Kristen Olsen Vik 1885 U Gårdsarbeide Aure Wisconsin  
1906 jun. 07 Hans Haftorsen Skar 1885 U Gaardsarbeider Aure Minnesota  
1906 jun. 19 Brit Engdal 1873 G Sagbrugarb. Aure Michigan  
1906 jun. 19 Sigrid Engdal 1897 U   Aure Michigan  
1906 jun. 19 Borghild Engdal 1900 U   Aure Michigan  
1906 okt. 03 Edvard Larsen Engdal 1887 U Gaardsarbeide Aure Washington  
1907 mar. 20 Hans Knudsen Rodal 1883 U Gaardsarbeide Aure Michigan  
1907 mar. 20 Peder Amundsen Rodal 1881 U Gaardsarbeide Aure Michigan  
1907 apr. 03 Hans Larsen Sæternes 1881 U Gaardsarbeide Aure Oregon  
1907 apr. 03 Halvor Johnsen Sandnes 1884 U Gaardsarbeide Aure Oregon  
1907 apr. 10 Halvor Semundset 1860 U Gaardbruger Aure Minnesota  
1907 apr. 17 Albert G. N. Rodal 1885 U Fiskeri Aure Washington  
1907 mai. 08 Iver Olausen Sandvig 1885 U Sjømand Aure Minesota  
1907 mai. 14 Lars E. Engli 1875 U Handelsagent Aure Minnesota  
1907 mai. 22 Martin Andersen Engdal 1888 U Gaardsarbeider Aure Washington  
1907 mai. 22 Anders Larsen Engdal 1888 U Gaardsarbeider Aure Washington  
1907 aug. 22 Johan Johnsen Aakvig 1885 U Gaardsarbeid Aure Minnesota  
1907 Dec. 11 Lars P. Todal 1879 U Sjømand Aure Washington  
1908 mar. 17 Lars Hansen Falde 1885 U Snekker Aure Washington  
1908 mar. 18 Gunerius K. Semundseth 1867 U Gaardsarbeide Aure Washington  
1908 sep. 16 Ludvig M. Arntsen Hjeldnes Engli 1887 U Sagbrugarbeider Aure Washington  
1908 sep. 16 Johanne Lysevold 1884 G Høvleriarb. Aure Washington  
1908 okt. 02 Robert Larsen Engdal 1889 U Gymnasiast Aure Washington  
1908 okt. 09 Ingebrigt Olsen Eines 1889 U Gaardsarbeide Aure Washington  
1908 okt. 09 Oluf Pedersen Svinvik 1887 U Gaardsarbeide Aure Washington  
1908 okt. 28 Thore O. Melland 1873 U Lagerbetjent Aure Minesota  
1909 mar. 24 Arne Pedersen Hestnæs 1890 U Sagbrugsarbeide Aure Wisconsin  
1909 mar. 24 Anders Martinus Olausen Havnvik 1878 G Gaardsarbeider Aure Washington  
1909 mar. 24 Mali Havnvik 1876 G Gaardsarbeider Aure Washington  
1909 apr. 06 Kristian Mikkelsen Botten 1889 U Veiarbeide Aure Washington  
1909 apr. 06 Halvor Kristoffersen Botten 1887 U Sagbrugsarbeide Aure Washington  
1909 apr. 06 John Eriksen Aalmo 1890 U Gaardsarbeide Aure Michigan  
1909 apr. 26 Johannes Bernhard Kristiansen 1885 U Fisker Aure Washington  
1909 apr. 28 Olaf Isaksen Fjærli 1887 U Træarbeider Aure Washington  
1909 apr. 28 Hanna Krognæs 1886 U Husstel Aure Washington  
1909 apr. 28 Ole Andersen Lervik 1887 U Gaardsarbeide Aure Washington  
1909 mai. 05 Ole Olsen Eines 1888 U Gaardsarbeide Aure Washington  
1909 mai. 12 Gunder Johannesen Henden 1887 U Træarbeider Aure Oregon  
1909 mai. 26 Edvard Jørgensen Skogstad 1876 G Gaardbruger Aure N.Dakota  
1909 jun. 16 Ingebrigt Halvorsen VaagsandenSæter 1868 G Træarbeide Aure Minnesota  
1909 aug. 05 Johan H. Meland 1866 G Gaardbruker Aure Wisconsin  
1909 aug. 26 Johanna E. Ledal 1883 U Husstel Aure Washington  
1909 sep. 09 Markus Hansen Hendseth 1888 U Snedker Aure Chicago  
1909 nov. 06 Guri Wingsternes 1877 U Tjenestepige Aure Washington  
1909 nov. 10 Sakarias Barlaup 1886 U Sjømand Aure Washington  
1910 feb. 23 John Larsen Aakvig 1886 U Jordb/fiske Aure Minnesota  
1910 feb. 23 Anders Andersen Gjerde 1889 U Jordb/fiske Aure Minnesota  
1910 mar. 07 Anne Melland 1890 U Husstel Aure Montana  
1910 mar. 09 Paul Pedersen Svinvik 1877 U Gaardsarbeide Aure Minesota  
1910 mar. 23 Erik Knudsen Todal 1891 U G.arb. korporal Aure Washington  
1910 mar. 23 Edvard Halvorsen Botn 1890 U Skrædder Aure Washington  
1910 mar. 23 Markus Halvorsen Botn Haltbak 1883 U Skomager Aure Washington  
1910 mar. 30 Johanne Olsen Henden 1892 U Husstel Aure Washington  
1910 apr. 05 Martin Nilsen Todal 1885 U Gaardsarbeide Aure Michigan  
1910 apr. 05 Anders Olsen Todal 1888 U Gaardsarbeide Aure Michigan  
1910 apr. 06 Hans Nicolai Hovliksen Tevig 1887 U Veiarbeide Aure Minnesota  
1910 apr. 13 Martinus Andersen Espvik 1888 U Gaardsarbeide Aure Wisconsin  
1910 apr. 13 Konrad Mauritz Olsen Einas 1891 U Gaardsarbeide Aure Washigton  
1910 mai. 04 Ole Iver Olsen Jøsøy 1889 U Gaardsa/fiske Aure Minesota  
1910 mai. 04 Kristoffer Brynjulfsen Semundset 1889 U Gaardsa/fiske Aure Washington  
1910 mai. 04 Johannes Johansen Olsvik 1871 U Gaardsarbeider Aure Minesota  
1910 mai. 04 Magnus Lorentsen Strømmen 1885 U Gaardsarbeider Aure Minesota  
1910 mai. 18 Mathea Eide 1872 U Strikkerske Aure Washington  
1910 mai. 24 Alfred Gerhard Albertsen Ofstad 1890 U Fiskeri/sagbrug Aure Minesota  
1910 mai. 24 Sigvart Johnsen Hendset 1891 U Sjøfart Aure Minesota  
1910 jul. 06 John Martin Johansen Aakvik 1892 U Gaardsarbeider Aure Minnesota  
1910 jul. 06 Alette Aakvik 1883 U Syerske Aure Minnesota  
1910 aug. 31 Martinus Sæther 1884 G Arbeider Aure Minnesota  
1910 aug. 31 Ragnhild Sæther 1882 G Hustru Aure Minnesota  
1910 sep. 14 Lars Larsen Engdal 1909 U Gaardsarbeide Aure Washington  
1910 sep. 17 Johannes Johannesen Mæhle 1888 U Gaardsarbeide Aure Washington  
1911 feb. 08 Peder Albert Hansen Folde 1890 U Gaardsa./fiske Aure Washington  
1911 mar. 15 Kristine K. Rodal 1892 U Tjenestepige Aure Washington  
1911 apr. 26 Anna Storslet 1876 U Sypige Aure Michigan  
1911 apr. 26 Olaf O. Gresset 1887 U Baadbygger Aure Washington  
1911 mai. 03 Peder Olai Pedersen Botten 1891 U Sagbrugsarb Aure Washington  
1911 mai. 03 Jonas Jakobsen Arresvik 1893 U Jordbruksarb. Aure Idaho  
1911 mai. 03 Lina D. Enge 1891 U Pige Aure Wisconsin  
1911 mai. 03 Konrad Johansen Strømmen 1893 U Arbeider Aure Minnesota  
1911 mai. 03 Benus Johansen Olsvig 1893 U Arbeider Aure Minnesota  
1911 mai. 17 Lars Kristiansen Dybbugt 1882 U Snedker Aure Washington  
1911 aug. 16 Mathea Wingsternes 1872 U Tjenestepige Aure Washington  
1911 sep. 12 Marie J. Rodal 1885 U Tjenestepige Aure Washington  
1912 sep. 02 Ole Vaagos 1890 U Jordarbeider Aure Idaho  
1912 sep. 02 John J. Otnes 1890 U Jordarbeider Aure Idaho  
1912 sep. 02 Robert L. Otnes 1894 U Jordarbeider Aure Idaho  
1912 sep. 04 Ingeborg Aakvik 1862 E   Aure Minesota  
1912 sep. 04 Johanna Aakvik 1896 U Barn Aure Minesota  
1913 mar. 14 Johan A. O. Sæther 1893 U Gaardsarbeide Aure Minesota  
1913 apr. 29 Peder Olausen Otnes 1888 U Fabrikarbeider Aure Washington  
1913 apr. 29 Halvor M. Larsen Otnes 1891 U Snedker Aure Washington  
1913 mai. 09 Ole Markus Antonsen Fjærli 1894 U Gaardsarbeider Aure Canada  
1913 aug. 21 Kristian A. Engdahl 1891 U Arbeider Aure Washington  
1914 apr. 29 Anna Ormseth 1892 U Husstel Aure Minnesota  
1923 mar. 26 Knut J. Sletta 1886 G Arbeider Aure USA  
1923 jun. 06 Per Kruger Sæther 1900 U Arb. Aure USA  
1923 jun. 06 Ole Johansen Smedhaug 1897 U Arb. Aure USA  
1923 jun. 06 Ingebrigt Arntsen Botten 1905 U Arb. Aure USA  
1923 okt. 01 Fredrik Saltrønes 1896 U Arb. Aure Seatle Was.  
1924 jan. 22 Edvard Sæther 1904 U Arb. Aure Prins Rupert BC  
1924 sep. 20 Petra Kofoed 1904 U Tjenestepige Aure Canada  
1924 nov. 12 Gunnar Larsen Otnes 1903 U Farmer Aure USA  
1925 okt. 27 Johannes Sannes 1879 G Arbeider Aure USA