- Finner du noe av interesse ? -














En database med slekt, bilder, historier etc. med tilknytning til Hemne-distriktet

 

Personellfortegnelse for Feltbataljon nr. l av Sør-Trøndelag infanteriregiment nr. 12 i Nord-Norge 1940.
Målsettingen er kompanivise lister med grad/nr., navn og hjemsted, inklusive av- og tilgang under oppholdet i Nord-Norge.
Fortegnelsen er utarbeidet på grunnlag av kompaniregnskaper pr. 5. april 1940, kontrollert og supplert med opplysninger fra tilgjengelig arkivmateriale.
Det var mange overføringer av personell kompaniene imellom under hele felttoget. Det er derfor forsøkt å plassere personellet slik det var før 9. april.
Forbehold om feil og mangler ved fortegnelsen. Foruten mulige feil både i grad/nr., navn og hjemsted, savnes antakelig enkelte navn, mens andre kan ha kommet med som ikke skulle vært der.
Mange korporaler har gjort tjeneste som sersjanter, og mange menige som korporaler uten at det går frem av disse personelldokumentene.
På tross av slike mangler er det håp at fortegnelsen svarer til sin hensikt.

De som omkom er merket med grått.
 

Om krigen i Gratangen

.
 
  STABSKP/I/IR12          
                   
  Befal                
  Major   Bøckman Nils C Tr.heim   Fenrik   Kiønig Per J Tr.heim
  Kaptein   Lange Andersen J Rena   Fenrik   Rodal Hans Fredrik Aure
  Kaptein   Johannessen Kåre Selbu   Fenrik   Musæus Kristian Ålesund
  Løytnant   Haarsaker Ola Tr.heim   Fenrik   Hjellup Ola Leksvik
  Løytnant   Sørflakne Edvard Selbu   Fenrik   Farstadvoll F Farstadvoll
  Løytnant   Hegstad Helge     Fenrik   Schrøder Ivar T Levanger
  Løytnant   Koren Fridthjof Herøya   Sersjant   Riseth Martin Kvål
  Løytnant   Bryhni Håkon Løkken   Sersjant   Aune Thorleif Tr.heim
  Løytnant   Gjervan Kristen Jonsvatnet   Sersjant   Fiske Magnar Tr.heim
  Løytnant   Spangen J Tynset   Sersjant   Solheim Martinus Orkanger
  Løytnant   Wisth Erling Steinkjer   Sersjant   Stav John Leinstrand
                   
  Korporaler/Menige Staben    
  Korp 310 Sande Erling Tr.heim   Men 30403 Kolstø Dagfinn Tr.heim
  Korp 325 Hansen Åsmund Tr.heim   Men 32417 Munkvold Einar Tr.heim
  Korp 1425 Gamlem Karl Tr.heim   Men 32435 Halvorsen Birger Tr.heim
  Men 30322 Brekke Aleksander Tr.heim   Men 32422 Berg Jonas Tr.heim
  Men 30337 Løvseth Finn Tr.heim   Men 32445 Ludvigsen Arvid Tr.heim
                   
                   
  Sambandstroppen          
  Korp 312 Kleven Ivar Hegra   Men 32319 Gjerde Halvor    Aure
  Korp 326 Brandhaug Gunnar Strinda   Men 32320 Vingsnes Kristian Vingsnes
  Korp 222 Nesseth Sigurd Kr Tr.heim   Men 32337 Svartaas Edvin Meråker
  Korp 223 Thesen Leif Tr.heim   Men 32342 Valstad Hilmar Skatval
  Men 28510 Myhr Karl Skatval   Men 32399 Larsen Albert Buvika
  Men 28010 Beverfjord Sverre Stangvik   Men 32451 Larsen Arvid Tr.heim
  Men 30085 Grønset Ole Haltdalen   Men 32499 Grønning Emil Tr.heim
  Men 30115 Moen Alf K Røros   Men 32518 Jacobsen Leif Sigm Strinda
  Men 30161 Valstad Einar Meldal   Men 32547 Lian Knut Tr.heim
  Men 30269 Smedplass Alfred Malvik   Men 32608 Jenssen Arne M Tr.heim
  Men 30367 Johnsen Sverre Tr.heim   Men 30301 Myhre Henry Melhus
  Men 30419 Borgen Johan Tr.heim   Men 30402 Akersveen Arvid Leinstrand
  Men 30400 Ler Bjarne Melhus   Men 30406 Finnvaag Harry R Oslo
  Men 32241 Vitsø Årstein     Hemne   Men 30420 Bye Armand Røy Meldal
  Men 32282 Glasø John   Smøla   Men 4824 Kielland Per Orkanger
  Men 32303 Engdal Kaare Aure   Men 32211 Sinnes John I Hemne
  Men 32310 Lesund Lars    Aure          
                   
  Bombekastertroppen          
  Men 30190 Hoston Fredrik Orkdal   Men 30261 Østby Ola Tydal
  Men 32081 Fjørtoft Peder B Kvernes   Men 30271 Stenseth Ole H Melhus
  Men 32206 Hofseth Ottar Hemne   Men 30272 Blokkum Martin   Melhus
  Men 30249 Bremset Johan Skatval   Men 32009 Nordvik Halvard Stangvik
  Men 32202 Grø Bjarne Hemne   Men 32079 Nedal Lars Kvernes
  Men 30280 Olstad Bjarne Børsa   Men 32299 Brevik Bjarne Smøla
  Men 32094 Vaage Lars Kr.sund   Men 32573 Andersen Johan Fr Kr.sund
  Men 32331 Stokke Lars L Valsøyfjord   Men 30140 Gorseth Kåre Oppdal
  Men 30260 Berggård Lars Tydal   Men 30189 Opøien Arne Orkdal
  Men 30253 Hofsmo Gunnar Selbu   Men 30263 Kaasen John H Tydal
  Men 28512 Lefstad Leif Tr.heim   Men 30279 Tiller Lars H Tiller
  Men 28494 Kvarme Einar Tr.heim   Men 30328 Opdahl Fritz Harstad
  Men 30148 Sanden Otto Rennebu   Men 30275 Halseth Charles Strinda
  Men 30258 Hoem Tomas Selbu   Men 28356 Haugum Olaf Byneset
                   
  Sanitetstroppen          
  Korp 97 Bævre Arnt Surnadal   Men 5101 Gjul Sivert Torvikbukt
  Korp 98 Moxnes Rolf Tr.heim   Men 5103 Torske Georg O Kr.sund
  Men 4009 Myran Arne O Oppdal   Men 5106 Myrling Rolf A Tr.heim
  Men 4413 Høgseth Sigvard M Gimnes   Men 5107 Hoff Arvid Tr.heim
  Men 4414 Myhren Ottar Aure   Men 5108 Ottesen Magne Tr.heim
  Men 4422 Sommervold Bjarne Tr.heim   Men 5111 Aas Karl Martin Tr.heim
  Men 4423 Kvam Kåre Malvik   Men 5139 Amundsen Arne Tr.heim
  Men 4419 Moan Lyder J Ålen   Men 5158 Knarvik August G Halsa
  Men 4802 Bruseth Erik Stangvik   Men 5159 Fagereng Knut E Kvernes
  Men 4801 Nordvik Ola Stangvik   Men 5160 Avset Olaf Kvernes
  Men 4805 Riseth Trygve Røros   Men 5161 Hoel Idar Kvernes
  Men 4008 Husby Oddmund O Børsa   Men 5166 Heimsbakk Jens Hemne
  Men 4807 Sollie Arthur Løkk.Verk   Men 5167 Oshaug Konrad B Hemne
                   
  Trentroppen          
  Korp 43 Kufås Ola        Skaun   Men 4872 Kruse Bernhard        Edøy
  Korp 64 Rosaas Torkel G        Strinda   Men 4873 4 Oldervik Fredrik        Aure
  Korp 118 Nordvik Henrik        Oslo   Men 4875 Rønning Odin    Malvik
  Korp 131 Vikan Johan A        Stjørdal   Men 4876 Refseth Olaf Malvik
  Korp 407 Raaen Mangnar        Malvik   Men 4879 Dyrdahl Per         Tr.heim
  Korp 5145 Tangen Øyvind        Tr.heim   Men 4880 Gjølme Per        Tr.heim
  Men 30229 Holberg Jarl        Smøla   Men 4881 Sundet Odd I       Tr.heim
  Men 30230 Brevik Edin        Smøla   Men 4897 Hage Enok        Hovin
  Men 30238 Fjærli Olav        Aure   Men 5120 Betten Arne        Kr.sund
  Men 31407 Mostad Rolf Aas        Tr.heim   Men 5146 Romul Egil        Tr.heim
  Men 32015 Fjærvik Lars        Halsa   Men 5162 Tøndel Trygve        Ålen
  Men  32037 Kvalvåg Leon A Tingvoll   Men 5163 Telebond Ole J        Røros
  Men 32056 Dyrhaug Oliver Kvernes   Men 5164 Langen Erling        Røros
  Men 32062 Kallmyhr Oskar A     Kvernes   Men 5168 Svanem Sverre D        Hemne
  Men 32080 Aakvik Iver        Kvernes   Men 5197 Aandal Ragnvald        Gjemnes
  Men 32087 Ødegård Marvin G  Kvernes   Men 5199 Storløkken Peder        Kvernes
  Men 32222 Ven Peder        Snillfjord   Men 5202 Selmo Jostein        Orkdal
  Men 32232 Lernes Jan Olav Hemne   Men 25122 Wibe Albert Fr        Strinda
  Men 32358 Ottem Johan Ludvik Tydal   Men 26212 Torsvold Henrik        Brekken
  Men 32355 Lian Jon J        Tydal   Men 26419 Eriksen Erling        Gudå
  Men 32372 Konstad Sigurd        Melhus   Men 26421 Klokhaug Olaf        Gudå
  Men 32377 Sunnseth Petter        Melhus   Men 26422 Berg Arne        Meråker
  Men 32378 Gaustad Helge        Melhus   Men 26426 Elvebak Nils        Meråker
  Men 32379 Bjerkenaas Konrad Melhus   Men 26427 Trondsmo Iver        Meråker
  Men 32376 Myhr Johan        Melhus   Men 26444 Hansen Torleif        Stjørdal
  Men 32571 Aas Bjarne J        Tydal   Men 26447 Munkhaug Hjalmar        Stjørdal
  Men 4814 Bjerkestrand Johs Kr.sund   Men 26448 Ystines Peder        Stjørdal
  Men 4828 Sevaldsen Leif        Kr.sund   Men 26450 Wold Olaf        Stjørdal
  Men 4842 Lundemo Agnar B Tr.heim   Men 26451 Mæhlen Olav        Hegra
  Men 4847 Lie Gunnar Tr.heim   Men 958 Berg Kåre        Steinkjer
  Men 4867 Rødsandnes Magnar        Kvernes   Men 907 Ringseth Einar        Steinkjer
  Men 4870 Svelund Magnar J        Edøy   Men 155 Quenild Kåre        Leinstrand
                   
                   
  KP 1/I/IR12          
                   
  Befal          
  Kaptein   Mitlid Thormod        Tr.heim   Fenrik   Schanche Leif        Stjørdal
Løytnant Hårsaker Johan        Stadsbygd Sersjant Fremstad Leif        Tr.heim
  Løytnant   Aas Anders Larsen        Gjemnes   Sersjant   Skjevling Audun        Kvisvik
  Fenrik   Dyblie Kjell        Oslo   Sersjant   Schefte Roar        Tr.heim
                   
  Korporaler/menige          
  Korp 124 Dahl Teodor        Drammen   Men 28228 Øye Peder I        Surnadal
  Korp 108 Strømme Asbjørn Edøy   Men 28053 Stabursvik Kristian        Tingvoll
  Korp 304 Søyseth Knut        Surnadal   Men 28233 Pettersen Knui        Tr.heim
  Korp 90 Roll Reidar        Tr.heim   Men 28240 Flesvik Kristian        Heim
  Korp 104 Sæther Lars        Halsa   Men 28504 Sinnes Peder        Hemne
  Korp 105 Gaupseth Kristian Kr.sund   Men 28246 Mæhle Helge        Aure
  Korp 114 Øren Arthur Gjemnes   Men 28247 Buhaug Lars        Foldfjord
  Korp 119 Gunnerus O        Oslo   Men 28249 Gudvangen Hans        Foldfjord
  Korp 122 Jensen E Dorenfeldt Meldal   Men 28255 Enge Ludvik        Aure
  Korp 126 Hoff Egil        Melhus   Men 28259 Grasvik Leif E        Halsa
  Korp 128 Asphjell Johan        Thamshavn   Men 28260 Grønvik John A   Innsmøla
  Korp 207 Eriksen Gorm        Tr.heim   Men 28261 Skratnes Lars M        Ringsøy
  Korp 248 Haaensen Tormod Tr.heim   Men 28263 Schjølber Rolf K        Innsmøla
  Korp 301 NicheUen Didrik O        Tr.heim   Men 28503 Vikhals Harald        Aure
  Korp 302 Stolan Peder        Våle   Men 30007 Sandnes Ingebrikt        Brattvåg
  Korp 306 Moe Johan Magnus Tr.heim   Men 30022 Kvalvåg Anders        Kr.sund
  Korp 314 Hogstad Arne        Sandvika   Men 30067 Berg Reidar O        Kr.sund
  Korp 320 Hernes Jonas        Tr.heim   Men 30401 Strømsholm Karl        Kr.sund
  Korp 323 Opheirn Roald        Tr.heim   Men 3022 Hakkebø Jarle E        Edøy
  Men 28009 Settemsdal Lars        Aaskard   Men 30225 Hommelhaug Johan Edøy
  Men 28026 Ohren Erling O        Øre   Men 30004 Halset Josva A        Halsa
  Men 28038 Storvik Normann        Angvik   Men 30008 Vågland Edvard        Halsa
  Men 28046 Torslet Ottar        Tingvoll   Men 30015 Vasli Olav        Halsa
  Men 28101 Romfog Albert M        Kr.sund   Men 30013 Berget Gustav K        Tustna
  Men 28103 Jægtvik Jarl Kr.        Kr.sund   Men 30016 Rotli Oddmund        Gjemnes
  Men 28115 Olsen Asbjørn J        Stange   Men 30021 Amundøy Johan Olav Gjemnes
  Men 28245 Lindås Arne        Aure   Men 30023 Solli Olav        Tingvoll
  Men 28251 Husby Hans        Foldfjord   Men 30024 Brakstad Kåre        Tingvoll
  Men 28011 Svendsli Anton        Aaskard   Men 30025 Gagnat Eivind        Tingvoll
  Men 28013 Korsnes Kristoffer        Halsa   Men 30027 Warvik Sverre        Tingvoll
  Men 28012 Reitan Ingolf        Halsa   Men 30029 Bergem Ivar        Tingvoll
  Men 28015 Taknes Daniel        Halsa   Men 30030 Gjellan Lars        Tingvoll
  Men 28016 Krokli Ingebrigt B        Halsa   Men 30031 Gjengset Arnulf        Tingvoll
  Men 28021 Sandvik Andreas        Tustna   Men 30034 Wilhelmsen Adolf M Tingvoll
  Men 28022 Fossland Inge        Halsa   Men 30035 Røskar Ottar        Tingvoll
  Men 28495 Nordli John   Flatsetsundet   Men 30038 Ulseth Olav        Kvisvik
  Men 28023 Orset Hans A        Gjemnes   Men 30039 Slattem Ole        Ugelstad
  Men 28030 Lossius Ingar        Gjemnes   Men 30042 Aae Toralf E        Kvernes
  Men 28031 Målø Peder E        Oslo   Men 30044 Avseth Knut Johan        Kvernes
  Men 28032 Rødahl Asbjørn        Storlandet   Men 30046 Kvernes Knut        Kvemes
  Men 28035 Husby Per        Tingvoll   Men 30053 Olsen Ole S        Bremsnes
  Men 28036 Kvisvik Knut        Tingvoll   Men 30055 Stolpnes Konrad M        Blaker
  Men 28037 Lien Arne        Frei   Men 30060 Eikrem Arne        Kvernes
  Men 28040 Endresen Einar        Tingvoll   Men 30062 Folland Karl A        Kvemes
  Men 28043 Bergem Paul        Tingvoll   Men 30069 Løvås Magnar        Kr.sund
  Men 28044 Madsen Kjell B        Tingvoll   Men 30070 Sørli Arne        Kr.sund
  Men 28047 Holmeide Aksel        Stangvik   Men 30075 Nergård Alf O        Kr.sund
  Men 28049 Skar Olav        Oppdal   Men 30077 Gujord Bjarne        Kr.sund
  Men 28051 Eikrem Fredrik        Strømsnes   Men 30426 Larsen Levin T        Kr.sund
  Men 28024 Torvik Bersvend S Torvikbukt   Men 30199 Forren Olaf        Hemne
  Men 28065 Stornes Einar        Kvernes   Men 30212 Børset John E        Rindal
  Men 28070 Lyngstad Johannes Kvernes   Men 28056 Kjøl Olav        Kvernes
  Men 28073 Folland Oskar        Kvemes   Men 30142 Hoel Ola        Oppdal
  Men 28074 Kallestad Erling        Kvernes   Men 30404 Kvåle Ingolv        Fannrem
  Men 28075 Staurset Adolf        Bremsnes   Men 30411 Dahle Øivind        Tr.heim
  Men 28077 Johnsen Johan Rudolf Kr.sund   Men 30423 Langrød Hans O        Singsås
  Men 28497 Fugelsnes Haldor        Kr.sund   Men 32593 Kristiansen Anton        Orkanger
  Men 28079 Vågbø Erling        Kr.sund   Men 4826 Sponaas Ole R   Halsa
  Men 28090 Haugan Edvard        Kr.sund   Korp 4001 Søbstad Ivar        Bremsnes
  Men 28091 Kulø Willy        Kr.sund   Korp 5142 Olsen Robert W        Tr..heim
  Men 28095 Larsen Iver        Kr.sund   Korp 4888 Kjøl Nils        Kr.sund
  Men 28105 Sæter Nils E        Kr.sund   Korp 4822 Gjerde Nils        Aure
  Men 28113 Utheim Olaf        Kr.sund   Korp 4401 Skipnes Alfred O        Aure
  Men 28118 Hønsvik Ivar S        Kr.sund   Korp 40 Aune Harald        Oppdal
  Men 28499 Nerland Alfon M    Kr.sund   Men 4894 Storholdt Olav        Rindal
  Men 28220 Romundstad Mikal        Rindal   Men 4895 Liabø Konrad J  Kr.sund
  Men 28221 Løset John L        Rindal   Men 4869 Ørvik Magnar K        Kvernes
  Men 28224 Løfaldli John      Rindal   Men 4840 Heggeset Jens        Kr.sund
                   
                   
  KP 2/I/IR12          
                   
  Befal          
  Kaptein   Øveraas Nils Vestnes   Fenrik   Moslet Kaare        Tr.heim
  Løytnant   Gaare Hans H        Tr.heim   Fenrik   Venn Olav    Mostadmark
  Løytnant   Øye Tollef        Hemne   Sersjant   Ellingsen Erling        Tr.heim
  Fenrik   Brinchmann Helge        Oslo   Sersjant   Øvrevik Otto        Kr.sund
                   
  Korporaler/menige          
  Korp 203 Mønes Johannes        Tr.heim   Men 28470 Løvrød Jakob        Strinda
  Korp 206 Borten John        Melhus   Men 30107 Stenvold Kristen        Røros
  Korp 115 Hvitsand Alf        Kr.sund   Men 30172 LilleåsJohn Meldal
  Korp 148 Høy Knut Meråker   Men 30310 Benjaminsen Torbjørn Tr.heim
  Korp 204 Teiseth Bjarne        Kr.sund   Men 30339 Lie Leif Wilmann        Tr.heim
  Korp 209 Røsdal Johannes        Tingvoll   Men 30095 Kuraas Iver        Røros
  Korp 210 Tveeikrem Bjarne        Tingvoll   Men 30101 Galaaen Oddmunn        Røros
  Korp 212 Aasgaard Ola Tr.heim   Men 30104 Bakken Eivind        Røros
  Korp 213 Slåttsveen Magne        Kolbu   Men 30108 Bull Nils        Røros
  Korp 214 Øverland Sivert        Rennebu   Men 30125 Bråten Petter        Støren
  Korp 215 Smiseth Kristian        Stangvik   Men 30126 Lufall Johan        Børsa
  Korp 216 Togstad Sverre        Orkdal   Men 30130 Hovind Sigurd        Støren
  Korp 221 Hustad Odd        Tr.heim   Men 30132 Reitan Erik        Støren
  Korp 226 Tveiten Arne        Heimdal   Men 30133 Buklev Anders        Støren
  Men 4003 Honstad Birger Kr.sund   Men 30136 Løvaas Einar A        Oppdal
  Men 28217 Asbøll Ingvar        Orkdal   Men 30138 Bjørndal Inge        Oppdal
  Men 28446 Køhler Arne        Orkdal   Men 30145 Hoel Peder        Oppdal
  Men 28268 Flataukan O Baumann     Edøy   Men 30147 Bjørsnes Reidar        Rennebu
  Men 28275 Skjelstad Kjellberg        Hegra   Men 30150 Bergsti Alf        Soknedal
  Men 28281 Trondsmo Olaf        Gudå   Men 30153 Bergsrønning Fredr. Løkken
  Men 28317 Lorentzen Sverre        Hommelvik   Men 30201 Sagøy Johan        Hemne
  Men 28383 Ingul Konrad        Tr.heim   Men 30263 Kristensen Astor        Meldal
  Men 28370 Westerhus Sverre        Tr.heim   Men 30166 Bjerkan Nils        Meldal
  Men 28418 Gjedebo Knut        Tr.heim   Men 30167 Grefstad Olav        Meldal
  Men 28025 Orset Amund        Torvikbukt   Men 30171 Solem Ole O        Meldal
  Men 28139 Forseth Jens        Singsås   Men 30173 Sugustad Knut        Meldal
  Men 28124 Ottem Birger        Røros   Men 30176 Evjen Hans        Orkdal
  Men 28141 Granmo John        Støren   Men 30188 Haugen Magnar        Orkdal
  Men 28145 Rogstad Henrik        Rognes   Men 30192 Aune Andrew        Svorkmo
  Men 28147 Høiseth Ellef        Støren   Men 30247 Forbord Olav        Skatval
  Men 28149 Andersen Arvid        Lundamo   Men 30262 Kløften Oskar        Tydal
  Men 28150 Pedersborg Kolbjørn        Støren   Men 30270 Losen Anders        Melhus
  Men 28151 Røskaft Einar        Støren   Men 30274 Berg Gunnar        Tr.heim
  Men 28155 Kvello Bernhard        Oppdal   Men 30277 Løkken Arnt        Melhus
  Men 28163 Sandblaast Nils        Oppdal   Men 30278 Tiller Ole H        Tiller
  Men 28192 Aamotshagen Albert Meldal   Men 30281 Belsaas Eilert H        Børsa
  Men 28215 Bredesen Odd        Orkdal   Men 30284 Hagetrø John        Orkdal
  Men 28216 Eggen Olav        Orkdal   Men 30287 Solberg Arne        Leinstrand
  Men 28159 Stenberg Ottar        Oppdal   Men 30394 Sæther Hans        Melhus
  Men 28174 Haarstad Arne        Rennebu   Men 30297 Trondsen Carl T        Tr.heim
  Men 28291 Veiva Torleif        Skatval   Men 30303 Hustad Arne G        Tr.heim
  Men 28295 Bjørgen Aksel T        Stjørdal   Men 30305 Hammeren Melvin        Tr.heim
  Men 28301 Stræte Martin        Lånke   Men 30149 Ås Ingvald        Rennebu
  Men 28302 Jørgensen Johan        Stjørdal   Men 30156 Hansen Felter Nordal Løkken
  Men 28326 Stubbe Ole        Selbu   Men 30293 Lien Martin        Heimdal
  Men 28327 Græsli Ole        Selbu   Men 30315 Folgerø Johan        Tr.heim
  Men 28458 Haugrønning Johan        Ranheim   Men 30316 Hansen Bjarne F        Tr.heim
  Men 28337 Skiksten Johan        Melhus   Men 30319 Aasheim Erling        Ålen
  Men 28330 Berggaard Oddvar Tydal   Men 30331 Johansen Eivind        Tr.heim
  Men 28333 Blekesaune Ivar Melhus   Men 30336 Refseth Sverre        Tr.heim
  Men 28358 Wulvik John        Børsa   Men 30347 Tronsen Odd E        Tr.heim
  Men 28359 Handberg Gustav Børsa   Men 30352 Roldal Sverre        Tr.heim
  Men 28364 By Oddmund        Børsa   Men 30358 Lund Aage        Tr.heim
  Men 28367 Kristiansen Trygve Tr.heim   Men 30372 Aune Arnulf G        Tr.heim
  Men 28379 Johnsen Ivar        Tr.heim   Men 30378 Næss Odd Vincents Tr.heim
  Men 28397 Hovemo Olaf        Tr.heim   Men 30409 Pedersen Walter        Tr.heim
  Men 28475 Olsen Frank        Tr.heim   Men 4817 Stene Olaf Meldal
  Men 28482 Svendsen Johannes M  Tr.heim   Men 4819 Moan Hans        Ålen
  Men 28432 Johnsen Karl Magnus Tr.heim   Men 4834 Loe Arne M        Tr.heim
  Men 28 436 Svendsen Fritz        Tr.heim   Men 4837 Steinman Steen        Tr.heim
  Men 28441 Baardsen Sverre        Tr.heim   Men 4845 Iversen Odd M        Ranheim
  Men 28445 Alstad Tor T        Tr.heim   Men 4895 Liabø Konrad J        Kvernes
  Men 28448 Sagli Einar        Tr.heim   Men 4896 Kjøren Gunnerius        Børsa
  Men 28450 Schølberg Arvid        Tr.heim   Men 4899 Meese Ernst A        Edøy
  Men 28453 Dahl Rudolf        Charlottenl   Men 5198 Folland Edvin Charles  Bådalen
  Men 28459 Darell Johan        Ranheim   Men 346 Røragen Sverre P        Røros
  Men 28461 Smevik Martin        Ranheim          
                   
                   
  KP 3/I/IR12          
                   
  Befal          
  Kaptein   Mjøen Hilmar        Tr.heim   Fenrik   Flønes Peder Rissa
  Løytnant   Hafsmo Olaf        Snillfjord   Fenrik   Andersen Odd        Tr.heim
  Løytnant   Høiseth Anders        Viggja   Sersjant   Morseth Oddmund        Selbu
  Fenrik   Wiig Helge N Kr.sund          
                   
  Korporaler/menige          
  Korp 419 Sættem Olaf        Tr.heim   Men 32255 Øye Jon J        Surnadal
  Korp 402 Rose Per S        Tr.heim   Men 32257 Aune Jon B Surnadal
  Korp 410 Johansen Harald        Tr.heim   Men 32261 Ellevset Peder        Surnadal
  Hornbl.   Haugen Håkon        Meldal   Men 32262 Nerbu Anders        Rindal
  Korp 224 Gundersen Helge K        Tr.heim   Men 32263 Røen Alfred        Rindal
  Korp 303 Haanes Hans H        Røros   Men 32264 Løseth Olav L        Rindal
  Korp 305 Aune Rolf        Tr.heim   Men 32268 Møkkelgaard Anders Rindal
  Korp 309 Gjønnes Paul        Tr.heim   Men 32270 Holte Jon M        Rindal
  Korp 311 Stabell Erling        Tr.heim   Men 32285 Solvik Karl J        Bratvær
  Korp 315 Lundemo Oddmund        Tr.heim   Men 32289 Antonsen Arnold        Edøy
  Korp 316 Mogstad Egil M        Tr.heim   Men 32296 Holmen Hjalmar        Edøy
  Korp 318 Eggan Martin        Rennebu   Men 32298 Inderberg Fredrik        Edøy
  Korp 324 Sjøvoll Agnar        Røros   Men 32311 Dromnes Anders Aure
  Korp 408 Rolfsen Jens W        Tr.heim   Men 32302 Bergfall Martinus        Aure
  Korp 409 Løseth Kristian        Tingvoll   Men 32316 Ulfsnes Erling        Aure
  Men 30376 Bernt/en Torbjørn        Tr.heim   Men 32321 Larsen Ame J        Aure
  Men 30340 Larsen Gunnar        Tr..heim   Men 32351 Røsseth Eystein        Selbu
  Men 32001 Haugen Johannes        Stangvik   Men 32367 Hammer Birger        Malvik
  Men 32005 Sæterøy Sivert        Snekvik   Men 32386 Rotnes Johan A        Hemne
  Men 32196 Hoff Ludvik        Orkanger   Men 32389 Syrstad Erling        Skaun
  Men 32401 Stein Idar        Byneset   Men 32394 Sandvik Einar        Leinstrand
  Men 32402 Vikan Knut        Byneset   Men 32400 Risstad Knut        Byneset
  Men 32408 Johnsen Gustav        Tr..heim   Men 32592 Kvam Magnus        Hommelvik
  Men 32434 Mjøen Jan S        Tr..heim   Men 32600 Ytteråk Harald        Melhus
  Men 32484 Sivertsen Knut A        Tr.heim   Men 32405 Olsen Alfons        Tr.heim
  Men 32511 Nilssen Einar        Tr.heim   Men 32416 SætherOdd Tr.heim
  Men 32548 Følling Tor        Tr.heim   Men 32418 Sundseth Håkon        Tr.heim
  Men 32551 Pettersen Karl M        Tr..heim   Men 32420 Johansen Magnar        Tr.heim
  Men 32004 Hansen Håkon Stangvik   Men 32421 Johnsen Arnfinn Rahm Tr.heim
  Men 32007 Smiseth Ole J        Ålvundfjord   Men 32424 Larsen Sigurd P Tr.heim
  Men 32011 Bøe Gunnar P        Bøfjorden   Men 32426 Knutsen Kalmer Tr.heim
  Men 2014 3Røe Fredrik        Halsa   Men 32428 Willumsen Øyvind Tr.heim
  Men 32016 Aasbø Edvard        Halsa   Men 32432 Hegstad Gunnar Tr.heim
  Men 32017 Grønseth Asbjørn M Vaagland   Men 32437 Ileby Ivar        Tr.heim
  Men 32018 Wullum Leif        Halsa   Men 32440 Wiig Godtfred Tr.heim
  Men 32020 Jektvik Peder        Tustna   Men 32448 Ovesen Karl T Tr.heim
  Men 32021 Lervåg Ole M        Tustna   Men 32454 Tesli Gaute A Tr.heim
  Men 32022 Rovik Ole        Tustna   Men 32455 Næss Sverre T Tr.heim
  Men 32032 Astad Anders E        Gjemnes   Men 32457 Kristiansen Tormod Tr.heim
  Men 32035 Gagnat Arthur        Tingvoll   Men 32462 Johansen Johan A Tr.heim
  Men 32039 Brønnes Olav        Tingvoll   Men 32463 Loe Paul M Tr.heim
  Men 32042 Strupstad Arvid        Tingvoll   Men 32470 Pedersen Bjarne Tr.heim
  Men 32045 Meisingseth Ludvig        Tingvoll   Men 32475 Johansen Tor Tr.heim
  Men 32049 Rød Erling        Tingvoll   Men 32481 Nyheim Jarl Tr.heim
  Men 32052 Strømsvåg John        Tingvoll   Men 32550 Bye Arvid M Tr.heim
  Men 32060 Egge Jacob        Kvernes   Men 32562 Wollan Ole Tr.heim
  Men 32064 Vevang Ola Kvernes   Men 32566 Hammer Henry T Tr.heim
  Men 32068 Aae EinarM        Kvernes   Men 32578 Lund Ame Tr.heim
  Men 32070 Sørvik Edvard        Kvernes   Men 32491 Aspen Arvid Tr.heim
  Men 32075 Flatseth Peder        Kvernes   Men 32527 Liaklev Karl B Tr.heim
  Men 32091 Tomassen Sverre        Kvernes   Men 32501 Engen Olav Tr.heim
  Men 32598 Gården Bjarne T        Kvernes   Men 32520 Kvam Kåre Tr.heim
  Men 32160 Hoel Oddvar        Oppdal   Men 32521 Saksvik Johan        Ranheim
  Men 32204 Bjerknes Johan        Hemne   Men 32529 Reitan Leif        Strinda
  Men 32205 Hofseth Torleif        Hemne   Men 32575 Skagseth Ivar        Strinda
  Men 32214 Moe Olav P        Hemne   Men 5127 Snekvik Martinus        Snekvik
  Men 32219 Merkesnes Alf Hemne   Men 5129 Lindås Karl        Kr.sund
Men 32221 Kjønsvik Arne        Hemne Men 5128 Vassvik Nicolai        Gjemnes
  Men 32223 Volden Olaf       Hemne   Men 4489 Bjerkaas Martin Rennebu
  Men 32225 Skaret. Jon Hemne   Men 4820 Holten Lars J        Surnadal
  Men 32230 Bergdal Arvid S        Hemne   Men 4815 Skarset Louis Kr.sund
  Men 32231 Grøtan Ole M        Hemne   Men 32560 Rønning Tomas        Tr.heim
  Men 32237 Mjønesaune Asbjørn Hemne   Men 32569 Størseth Ivar        Tr.heim
  Men 32240 Fætten Arvid        Hemne   Men 55 Rimulshagen Arnt        Tr.heim
  Men 32243 Vågan Gunnar        Hemne   Men 26192 Røe Olaus        Kr.sund
  Men 32245 Fiske John E        Surnadal   Men 26177 Sivertsen Ansgar        Kr.sund
  Men 32246 Aunebakk Ola E        Surnadal   Men 4874 Ormbostad Oddmund    Aure
  Men 32247 Moen Toralf        Surnadal   Men 5156 Gjervan Trygve        Tr.heim
  Men 32251 Røv Lars        Surnadal          
                   
                   
  KP 4/I/IR12   (MITRALJØSEKOMPANIET)  
                   
  Befal          
  Kaptein   Nyquist Otto        Svanvik   Fenrik   Hornnes Øistein        Tr..heim
  Løytnant   Torvik L     Tr.heim   Sersjant   Lian Nils Tr.heim
  Fenrik   Basmo Arne        Strinda   Sersjant   Bjerkan Birger        Tr..heim
  Fenrik   Faanes Kaare        Tr.heim          
                   
  Korporaler/menige          
  Korp 109 Rasch Olvar Tr.heim   Men 30294 Sæther Hans        Leinstrand
  Korp 220 Fossen Amt        Hommelvik   Men 30304 Aune Tor        Tr.heim
  Korp 307 Høyem Torbjørn        Tr.heim   Men 30329 Sæther Helge        Rissa
  Korp 321 Hårstad Ola        Selbu   Men 30332 Larsen Leif        Tr.heim
  Korp 322 Rodal Iver        Aure   Men 30333 Haugnæs Per        Tr.heim
  Korp 116 Hagen Kåre        Oppdal   Men 30356 Johansen Asbjørn        Ranheim
  Korp 406 Haugen Knut H Tr.heim   Men 30365 Holm Petter       Strinda
  Korp 448 Vikdahl Odd        Tr.heim   Men 30370 Gulliksen Hans J        Tr.heim
  Men 25587 Moxness Bjarne        Strinda   Men 30379 Dahlen Anders O        Strinda
  Men 28137 Langaas Oskar        Singsås   Men 30389 Andreassen Arne        Tr.heim
  Men 28148 Amdal Nils        Lundamo   Men 30390 Tystad Alf        Tr.heim
  Men 28157 Mellem Hans        Oppdal   Men 30393 Ofstad Ivar        Tr.heim
  Men 28164 Nyvoll Martin        Oppdal   Men 30410 Stokdal Bjarne        Strinda
  Men 28181 Sanden Olaf M        Rennebu   Men 30417 Tronvold Einar M        Tr.heim
  Men 28200 Røhmesmo Ingvald        Orkanger   Men 32003 Røen Halvor        Stangvik
  Men 28201 Berg Trygve        Orkanger   Men 32030 Haugen Sigurd        Gjemnes
  Men 28209 Svorkmo Johan        Orkanger   Men 32034 Schjølset Nils Kr.        Gjemnes
  Men 28213 Liaøy Johan M        Engan St.   Men 32058 Melby Emil        Kvernes
  Men 28218 Sinnes Torvaid        Hoston   Men 32083 Vasseng Martin        Kvemes
  Men 28277 Husbyn Olav S        Hegra   Men 32105 Sørløkken Kristian        Singsås
  Men 28278 Bratsberg Jakob        Hegra   Men 32113 Holden Peder  Ålen
  Men 28287 Elvebakk Olaf        Meråker   Men 32115 Ranøyen Lars        Ålen
  Men 28312 Østeraas Trygve        Hommelvik   Men 32116 Skevik Konrad        Ålen
  Men 28314 Skjønsby Gunnar        Hommelvik   Men 32121 Siksjø Johannes        Orvos
  Men 28315 Svedal Ole        Hommelvik   Men 32118 Løkken Konrad        Ålen
  Men 28325 Røset Peder        Selbu   Men 32122 Jensvoll Oliver        Røros
  Men 28353 Skjetlein Harald        Sparbu   Men 32123 Schanke Reidar        Røros
  Men 28362 Ristad Johan        Holonda   Men 32127 Prytz Oddmund        Røros
  Men 28369 Sandstad Sverre        Tr.heim   Men 32129 Sollie Erling        Røros
  Men 28376 Haga Sigurd Tr.heim   Men 32130 Kjelsberg Oddleif        Røros
  Men 28378 Rangø Alfred M Tr.heim   Men 32135 Brynhildsvold Per        Røros
  Men 28386 Olsrud Svein J Tr.heim   Men 32136 Sødahl Lars        Røros
  Men 28389 Moe Sverre A Tr.heim   Men 32137 Aastad Kåre        Røros
  Men 28390 Johansen Egil J Tr.heim   Men 32139 Korssjøen Magnus        Røros
  Men 28395 Holthe Ulf Tr.heim   Men 32141 Bonde Kåre N        Røros
  Men 28416 Bergh Harry Tr.heim   Men 32147 Granaune Rolf        Levanger
  Men 28422 Johansen, Einar Tr.heim   Men 32152 Jønland Olav        Lundamo
  Men 28444 Orseth Asbjørn Tr.heim   Men 32158 Kvello Arne Oppdal
  Men 28454 Karlsen Karl Tr.heim   Men 32161 Ho v i mb Arne        Driva
  Men 28467 Bjørnsen Bjørn        Byåsen   Men 32162 Lauritzen Oskar        Driva
  Men 28468 Fjelnseth John        Byåsen   Men 32164 Dokken Tor        Driva
  Men 28480 Gjervan Per        Tr.heim   Men 32165 Fosshaug Kjell        Driva
  Men 28505 Sletvold Bjarne        Geitastr.   Men 32166 Torve Sivert        Oppdal
  Men 28507 Angen Johanes        Geitastr.   Men 32167 Eggen Sverre        Oppdal
  Men 28506 Kjøren Ola        Geitastr.   Men 32174 Uv, Leif        Rennebu
  Men 28508 Mule Magne        Byneset   Men 32175 Holliløkk Olav        Rennebu
  Men 28515 Grønli Harald        Ålen   Men 32176 Aas Sverre        Rennebu
  Men 30036 Eikrem Jens N        Tingvoll   Men 32177 Toset Jan        Ulsberg
  Men 30054 Røsand Iver H        Bremsnes   Men 32180 Børset Gunnar        Soknedal
  Men 30084 Øian Gunnar        Kotsøy   Men 32184 Bachmann Jøns Løkken
  Men 30086 Langleie Nils        Haltdalen   Men 32185 Rikstad Ola        Meldal
  Men 30091 Eggen Egil        Ålen   Men 32189 Storås Ingar        Løkken
  Men 30098 Viken Ivar        Røros   Men 32193 Pevik Kristoffer       Orkanger
  Men 30099 Haugen Hans        Røros   Men 32194 Aae Knut        Orkanger
  Men 30105 Sundt Ivar        Røros   Men 32195 Haugen Kolbjørn        Orkanger
  Men 30106 Borgos John        Brekken   Men 32226 Hafsmo Konrad        Hemne
  Men 30109 Selbo Ole K        Røros   Men 32472 Pedersen Gunnar        Tr.heim
  Men 30111 Haugen Alfred        Røros   Men 32477 Ulvik Arne M        Tr.heim
  Men 30113 Ellingsvold Jostein        Røros   Men 32532 Danielsen Ame O        Tr.heim
  Men 30117 Kvememo Arnt        Rognes   Men 32552 Olsen Kåre        Tr.heim
  Men 30120 Løvås Alfred        Støren   Men 32565 Johnsen Rolf I        Tr.heim
  Men 30121 Aune John I        Støren   Men 32594 Larsson Karl M        Orkanger
  Men 30141 Skorheimplass Sverre Driva   Men 4007 Aune Ingolf        Surnadal
  Men 30143 Vammervoll Ola        Engan   Men 5170 Sylthe Olav O Surnadal
  Men 30154 Pedersen Eilert        Meldal   Men 5171 Bjørnstad Olav Rindal
  Men 30155 Røttereng Johan        Løkken   Men 5172 Løseth Peder J        Rindal
  Men 30157 Reberg Trygve A        Løkken   Men 4310 Tuflått Sivert A        Fannrem
  Men 30160 Bergsrønning Jonas        Løkken   Men 4490 Fevik Arthur H Tr.heim   
  Men 30168 Holstad Alfred H        Meldal   Men 4816 Hinseth Håkon        Oppdal
  Men 30169 Stene Arnt N        Meldal   Men 4823 Østerås Peder        Hegra
  Men 30170 Snoen Tore        Meldal   Men 4830 Fredriksen Jens O        Ranheim
  Men 30177 Lefstad Olav        Orkdal   Men 4836 Dahl Bjarne        Tr.heim
  Men 30178 Garberg Kåre        Orkdal   Men 4891 Sunde Kåre        Tr.heim
  Men 30182 Skorild Lars        Orkdal   Men 4892 Lenvik Johan        Tr.heim
  Men 30185 Gangaas Ingvald        Orkdal   Men 26463 Moen Peder M        Mostadmark
  Men 30186 Melaas Arne        Orkdal   Men 37 Saxhaug Arne        Tr.heim
  Men 30217 Børseth Ole        Rindal   Men 26490 Sneen Einar        Heimdal
  Men 30248 Røkke Trygve        Skatval   Men 4432 Hernes Kåre Tr.heim
  Men 30265 Ørsjødal Bjarne        Malvik   Men 4021 Oddan Lars Hemne
  Men 30285 Hukkelås Kristen        Geitastrand   Men 4868 Ødegaard Peder    Kvernes
  Men 30290 Brevold Olav Margido     Selsbak